W naszej szkole odbyły się dwa spotkania uczniów klas 0-4 z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd". Uczniowie oprócz cennej wiedzy o zasadach bezpieczeństwa otrzymali wiele gadżetów, które tę wiedzę utrwalą. Wraz z książeczkami i kolorowankami dla każdego uczestnika, do szkoły trafiły gry planszowe, gry typu memory, plakaty. Jesteśmy przekonani, że świadomi młodzi uczestnicy ruchu drogowego wpłyną na dorosłych, aby posłuchali głosu rozsądku. Tym samym przyłączając się do akcji zostaliśmy ambasadorami bezpieczeństwa .
Spotkanie "Bezpieczny przejazd"
- 24
"Witaj Wiosno"
36 Rajd Pieszy "Witaj, Wiosno" zainaugurował obchody 75 lecia PTTK Oddział im. Wiktora Krawczyka w Warce. 32 piechurów z naszej szkoły (z „zerówki”, klas 2, 3, 5, 7 i 8, a także sympatyczna absolwentka) pod opieką czwórki dorosłych, wędrowali w barwnym korowodzie wraz z 300 turystami z innych szkół gminy Warka. Najpierw ulicami miast udaliśmy się na Rynek. Tradycją jest, że Burmistrz Warki p. Teresa Knyzio, częstuje wszystkich ogromną ilością słodyczy i życzy udanych wycieczek turystycznych. Następnie druhowie z OSP w Warce opowiadali o swojej służbie, roli jaką pełnią i zadaniach, których się podejmują oraz o sprzęcie jakim dysponują. W asyście funkcjonariuszy Policji udaliśmy się spacerkiem na ścieżkę dydaktyczną nad Pilicą. Zwieńczeniem Rajdu było ognisko na terenie Klubu Żołnierzy Rezerwy. Tam też, po upieczeniu kiełbasek, spaliliśmy ekologiczne marzanny żegnając zimę na rok.
Warto wspomnieć, że Szkolne Koło Turystyczne działające w naszej szkole już od października 2003 roku tworzy historię PTTK Oddział Warka.
Z turystycznym pozdrowieniem
Barbara Panek- opiekunka SKT
18
Dzień bez plecaka
Ależ to był dzień! Nawet zabranie uczniom plecaków nie zniechęciło ich do przyjścia do szkoły. Czegóż to nie było! Walizki, koszyki kosze na bieliznę i kosze na śmieci, wiadra, miski, nosidełka, wózki dziecięce i sklepowe, reklamówki i torby podróżne, małe torebeczki, podbieraki do ryb, klatka kanarka, węzełek a'la Jasio Wędrowniczek, basen pompowany, szuflada, pudełko od playstation, futerały na gitary, kask, walizki narzędziowe, skrzynka na jabłka, mini wywrotka, namiot tipi a nawet lodówka turystyczna . A kiedy Kuba z Marcinem swoje podręczniki przewieźli taczką w beczce, wszyscy już wiedzieliśmy.... naszych Uczniów przed zdobyciem wiedzy nic nie powstrzyma. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za tę inicjatywę. Nikt nie wie co się wydarzy wkrótce .
16
Szkoła przyszłości
W ramach projektu ,,Szkoła Przyszłości” współfinansowanego z funduszy europejskich uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnorodnych wycieczkach edukacyjnych, których celem było rozwijanie zainteresowań związanych z programowaniem i robotyką, a także podniesienie kompetencji kluczowych, takich jak logiczne i abstrakcyjne myślenie oraz współpraca w grupie.
I tak - uczniowie klas młodszych skorzystali z oferty Labosfery, gdzie mogli wcielić się w chemików i poeksperymentować w prawdziwym laboratorium. Zarówno starsi, jak i młodsi uczestniczyli w wycieczkach do Centrum Nauki Kopernik (razem z wizytą w Planetarium) lub Experymentarium w Łodzi. Dwie klasy wybrały się do Mediateki w Kozienicach, gdzie wzięły udział w zajęciach z programowania i robotyki. Uczniowie klas ósmych zwiedzili wystawę Cosmos Discovery w Warszawie, a klasa trzecia wraz z oddziałem przedszkolnym podążyła szlakiem legend warszawskich.
Wycieczki te były jednak tylko podsumowaniem projektu. Oprócz nich uczniowie brali udział w dodatkowych zajęciach dydaktycznych i warsztatowych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz w zajęciach z rozwoju kompetencji osobistych i umiejętności teleinformatycznych.
Projekt obejmował również szkolenia dla nauczycieli z zakresu technologii komunikacyjno-informacyjnej oraz wsparcia psychologicznego.
Z tych funduszy został także zakupiony sprzęt elektroniczny (m.in. drukarka 3d, laptop, aparat cyfrowy i minikontrolery), a także pomoce dydaktyczne.43
III Wojewódzki Zlot Turystów
24 września nasi uczniowie wraz z innymi turystami zrzeszonymi w Szkolnych Kołach Turystycznych działających przy PTTK Oddział Warce wzięli udział w III Wojewódzkim Zlocie Turystów "Poznajemy walory Doliny Bugu" organizowanym przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Oddział PTTK "Podlasie" w Siedlcach. Zlot rozpoczęliśmy w Sokołowie Podlaskim przy pomniku ks. Stanisława Brzóski, a następnie udaliśmy się do Krasnodęby - Sypytki miejsca pojmania ks. Brzóski - ostatniego dowódcy Powstania Styczniowego. Zlot zakończył się w Gródku nad Bugiem. Tam zasadzono Drzewo Dziedzictwa PTTK o imieniu "Józef" na cześć Marszałka Józefa Piłsudskiego. Organizatorzy Zlotu
przygotowali szereg atrakcji,w tym: konkurs krajoznawczo - historyczny, gry i zabawy, nauka nordicwalking, poszukiwanie skarbu. Uczestników hojnie nagradzano atrakcyjnymi nagrodami, co skwapliwie wykorzystaliśmy.
20
50 Rajd Południowego Mazowsza
19 września 2020 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 50. Rajdzie Południowego Mazowsza. Trasa wiodła malowniczym szlakiem wzdłuż wału nad Wisłą od Królewskiego Lasu do Czerska. Pobyt w Czersku rozpoczęliśmy od wizyty w Kościele Parafialnym i wysłuchaniu pogadanki księdza Proboszcza. Następnie na Zamku Książąt pani przewodnik zapoznała uczestników z historią tego miejsca. Z zaangażowaniem rozwiązywaliśmy „Grę zamkową”. Ponieważ pogoda była letnia, humory wyśmienite to cały rajd należy zaliczyć do udanych. Mimo obostrzeń sanitarnych i konieczności zachowania rygoru to wszyscy turyści zgłosili akces udziału w następnym spotkaniu na szlaku.
Szkolne Koło Turystyczne
13
Obiady w szkole
Dzień dobry
Informuję, że w naszej szkole od dnia 7 września dostarczane są obiady cateringowe (z restauracji Kociołek w Warce)
Ceny:
zupa - 4 zł,
drugie danie - 10 zł
zestaw - 12 zł
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września – wtorek
Uczniowie klas 0 – 3 o godz. 8.30 spotykają się z wychowawczyniami na boisku szkolnym, a następnie przechodzą do wyznaczonych sal lekcyjnych.WAŻNE!!! Z uczniem oddziału przedszkolnego i klasy 1 może do szkoły wejść TYLKO jeden rodzic. Rodzice uczniów z klas 2 i 3 nie wchodzą do budynku.
wych. oddziału przedszkolnego - p. Anna Cichocka
wych. klasy 1a - p. Renata Stus
wych. klasy 1b - p. Ewelina Wieteska
wych. klasy 2 - p. Barbara Panek
wych. klasy 3 - p. Magdalena Ciosek
Uczniowie klas 4 – 8 o godz. 9.30 spotykają się z wychowawcami na boisku szkolnym, a następnie przechodzą do wyznaczonych sal lekcyjnych.
wych. klasy 4a - p. Radosław Marchel
wych. klasy 4b - p. Justyna Tulo
wych. klasy 5 - p. Jolanta Chmielewska
wych. klasy 6 - p. Małgorzata Kalbarczyk
wych. klasy 7a - p. Emil Markiewicz
wych. klasy 7b - p. Beata Stankiewicz
wych. klasy 8 - p. Agnieszka Gregorek
Rodzice czekają przed szkołą.
Ważne! Przed wejściem do szkoły wszyscy zakładają maseczki lub przyłbice oraz dezynfekują ręce.. Proszę również o zachowanie od siebie należytego odstępu. Powinien on wynosić 1,5m.
Kuchnia molecoolarna
Podczas styczniowych zajęć przyrodniczych uczniowie klas szóstych zgłębiali techniki kuchni molekularnej. Uczniowie wykonywali m.in. sferyfikację różnych napojów, które później smakowali. :)
Piernikowe mydełka glicerynowe
Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas szóstych podczas zajęć przyrodniczych przygotowali mydełka glicerynowe o zapachu pierniczka na szkolny kiermasz świąteczny.
Dzień pluszowego misia
Koniec listopada w oddziale przedszkolnym upłynął na przygotowaniach a następnie udziale w Dniu Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, z którymi brały udział w zorganizowanych grach i zabawach.
Został rozstrzygnięty również konkurs na pracę plastyczną i nagrodzone wszystkie chętne do pracy przedszkolaki. Dzieci zamieniły się na chwilę w misiaki przy pomocy przygotowanych misiowych masek. Podsumowaniem zajęć było wykonanie i ozdobienie misia z filcu.
Prace możemy podziwiać na wystawie przed salą. Bo nam się nigdy nie nudzi:)!!!!!!!!!!!!
7
Teatr "Maska" gościnnie w naszej szkole
W dniu 6 listopada br. W naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne.Dla dzieci z klas 0 - 3 aktorzy teatru Maska z Krakowa zaprezentowali bajkę pt. Prastara Książnica - Skarb i tajemnica. Spektakl promujący czytelnictwo i świadome korzystanie z Internetu.
Dla dzieci i młodzieży z klas IV - VIII ten sam teatr przedstawił Zagubione sumienie - Spektakl traktujący o problemie przemocy i agresji wśród młodzieży, a także braku szacunku do drugiego człowieka. Treść przedstawień dostosowano do potrzeb wynikających z założeń Szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego.
Narodowe Czytanie
Szanowni Państwo,
piszemy w związku z wydarzeniem, które jako Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów mamy przyjemność współorganizować - Narodowe Czytanie.
Chcielibyśmy zaprosić reprezentantów Państwa szkoły - zarówno nauczycieli jak i uczniów - do udziału w wydarzeniu. Narodowe Czytanie odbędzie się w Domu Kultury w Chynowie 29.11.2019 o godzinie 18:00.
Sportowe zmagania
W dniu 29.10.2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach gminnych z piłki ręcznej. Były 4 kategorie wiekowe. Dziewczynki kl. 4-6 oraz kl.7-8, Chłopcy 4-6 oraz 7-8. W starszych rocznikach okazalismy się bez konkurencyjni i będziemy reprezentować nasza gminę na zawodach Powiatowych w Grójcu 5 listopada. Dziewczynki i chłopcy w młodszej kategorii wiekowej zajęli II miejsca.
Pozdrawiam
Emil Markiewicz
Nauka i rekreacja
W dniu 2 października klasy 6a oraz 6b pojechały na wycieczkę szkolną. W programie wycieczki był seans teatralny w Gminnym Ośrodku Kultury w Grójcu oraz spędzanie aktywnie czasu na pływalni w Górze Kalwarii. Był to świetny czas do przeniesienia się w czas z mitologii oraz integracji klasowej jak i międzyklasowej. Dzieci po wycieczce były bardzo zadowolone i uśmiechnięte.
opiekun Emil Markiewicz
Infolinia dla dzieci, rodziców i nauczycieli
uprzejmie informuję, że dziś została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
Nasza nowa szkolna strona